2018 CJFC Award Recipients

Under 8 BLACK

William Borello -  Best and Fairest 

Angus Dunstan  -  Runner Up Best and Fairest

Joshua Thomas  -  3rd Best and Fairest 

Joshua Thompson -  Coaches Award   

Mitchell Corr  -  Most Improved 

 

Under 8 RED

Oscar Buultjens -  Best and Fairest 

William Bain  -  Runner Up Best and Fairest

Oliver McIndoe -  3rd Best and Fairest 

Alex McDonald-  Most Consistent

Archer Goodale -  Most Courageous

 

Under 8 Yellow

Sam Horan  -  Best and Fairest 

Malo Ransom  -  Runner Up Best and Fairest

Jayden Carvalho  -  3rd Best and Fairest 

Kian Ferguson-  Coaches Award   

Eamon O'Brian -  Most Improved

 

Under 9 BLACK

Hugh Murchie  -  Best and Fairest 

James Sanders -  Runner Up Best and Fairest

Zac Cheevers  -  3rd Best and Fairest 

Patrick Gleeson  -  Coaches Award   

Naomi Gatt  -  Most Improved

 

Under 9 RED

Max Pavey  -  Best and Fairest 

Jake Casey  -  Runner Up Best and Fairest

Austin Castle  -  3rd Best and Fairest 

Charlie Steventon  -  3rd Best and Fairest 

Darcy Albert - Coaches Award

 

Under 10 Black

Ethan Higgins  -  Best and Fairest 

Nicolas Phillips -  Runner Up Best and Fairest

Hugh Hedding - 3rd Best and Fairest 

Jessica Cheevers  -  4th Best and Fairest   

Oliver Groves -  5th Best and Fairest

 

Under 10 Red

Mitchell Pitot  -  Best and Fairest 

Owen Barnett  -  Runner Up Best and Fairest

Matthew Ellis  -  3rd Best and Fairest

Flynn Woolhouse  -  4th Best and Fairest 

Ben Dewaele  -  Coaches Award   

 

Under 11 

Sam Grlj  -  Best and Fairest 

Henry Cumming -  Runner Up Best and Fairest

Ned LaMotte  -  3rd Best and Fairest 

Ethan Story  -  Coaches Award 

Samuel Burnett  -  Most Improved

 

Under 12 BLACK

Samuel Pitot  -  Best and Fairest 

Tom Bromhead   -  Runner Up Best and Fairest

Alexander Ingpen  -  3rd Best and Fairest 

Charles Anderson -  4th Best and Fairest   

Pat Lynch  -  5th Best and Fairest

 

Under 12 RED

Ryder Cheesman  -  Best and Fairest 

Jamison Smith - Runner Up Best and Fairest

Luca Trimmatis  -  3rd Best and Fairest 

Jono Baird  -  Most Determined

William Wood -  Coaches Award   

 

Under 12 Girls (Premiers)

Mia Wapshott  -  Best and Fairest 

Elizabeth Wotherspoon- Runner Up Best and Fairest

Mischa Beaconsfield - Runner Up Best and Fairest

Sophia Dimattina  -  3rd Best and Fairest 

Anna Monarco - Cobras Spirit Award

Eliza Scott - Team Player Award

 

Under 13

Sam Phillips - Best and Fairest 

Cruz McAuliffe  -  Runner Up Best and Fairest

Quentin Parry  -  3rd Best and Fairest 

Ed Lord  -  Coaches Award

Nik Habal - Most Improved

 

Under 14 Girls

Phoebe Cincera  -  Best and Fairest 

Grace Osborne  -  Runner Up Best and Fairest

Ruby Vanden Boom -  3rd Best and Fairest

Georgina Bolch -  Most Improved

Charli Wapshott - Coaches Award

  

2018 CLUB AWARDS 

U12 Rising Star Awards

 

 

U14 Club Champion

 

 

Life Membership

 

Peter Cook Best Clubman Award